23:49

8. října 2014 v 19:20
Steve Jobs, Carl Lewis, Paul McCartney, Bill Clinton, Lev Nikolajevič Tolstoj, Nikola Tesla, Pamela Anderson, Tomas Edison, Woody Elen, Justin Timberlake, Alisa Milano.....teď máte chvilku na zamyšlení, co mají společného?
Souhlasím s názorem, že inteligence je jen schopnost vidět věci. Všichni tito lidé byli/jsou velice inteligentní o tom není sporu. Ale co vlastně všichni vidí?
Všichni vynechávají ze své stravy maso, přičemž první čtyři jmenovaní byli tak extrémní, že vynechávali všechny živočišné produkty. Uvědomovali si snad, že není normální jíst někoho, kdo měl předtím taky život? Ale co potom květiny, ty snad nežijí? I na to existuje proti názor: ''jíme co roste, ne co se rodí.'' Ale upřímně, kdo věří, že při pohlavním styku a následně oplození vajíčka vznikne duše. A navíc oplození vajíčka probíhá i u květin. Nebo mám věřit, že duši mají, ale jsou tak na nízké mentální úrovni, že nic necítí a neví , co se kolem nich dějě? Jako podle vegetariánů z východu, kteří věří, že ryby se jíst můžou, právě protože jsou hloupější než oni.
Ale je přirozené jíst malé kravičky, nebo je nechat žít v malých boxech, jen pro to potěšení? Když to není potřeba. A navíc v takovém množství. Přirozené by bylo, nechat je se normálně na nás nezávisle vyvíjet a sem tam si něco ulovit na spestření stravy. Ono kdyby lidstvo aspoň trochu chtělo, je tu spousta cest, kudy šlo jít bez násilí. Ale to že se sem tam objeví hrstka lidí, co se to snaží změnit, moc nepomůže. Ale máme jinou možnost, než se přidat k té hrstce a doufat, že si to řekne aspoň polovina lidí, co čte tenhle článek. Ale tady ani nejde o to, něco změnit, i když to by taky ohromně pomohlo. Tady jde o to, že by si to měl každý aspoň na týden vyzkoušet, proč by ne, protože maso mám ráda? jen to ZKUSIT o nic víc nežádám a navíc život je krátkej, člověk by si měl vyzkoušet zkusit toho co nejvíc.
Carl Lewis. Je jeden z pouhých dvou atletů v historii dokázal zvítězit ve čtyřech disciplínách na jedněch olympijských hrách, přičemž tvrdí, že ''stání'' se veganem mu pomohlo k dosažení svých nejlepších výsledků.
Michael Jackson. Darovalna charitativní účely údajně více než 300 milionů dolarů. Texty mnohých svých písní poukazoval na aktuální společenské problémy, které se ho mnohdy týkaly osobně - na rasismus a jiné sociální nerovnosti, násilí, hladomor, zneužívání drog, na HIV/AIDS v době, kdy bylo téma stále kontroverzní, na ničení životního prostředí nebo i na mediální manipulaci.
Whitney Houston. Jako jedna z prvních černošek měla před sebou i slibnou dráhu modelky, ale rozhodla se věnovat přednostně zpěvu.
John Wesley. Anglický křesťanský teolog, jeden z prvních vůdců metodistického hnutí v 40. letech 18. století.
Aneta Langerová.
Seznam veganů http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_vegan%C5%AF,
Seznam vegetariánů http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_vegetari%C3%A1n%C5%AF
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama